7.Aylık Maç Bilgisi

Spor Toto Süper Ligde oynanan son maçlara göre puan durumları şekillenmeye devam ediyor. 1 aylık maç bilgisi düşünülerek oynanacak maçlarda şampiyonluk adayları büyük ölçüde belli olabilir. Beşiktaş ve Medipol Başakşehir şampiyonluğun en kuvvetli adayları olarak görülüyorlar. Ayrıca bu takımların uzun vadeli bahiste şampiyon olmalarına verilen oran da diğer büyüklere göre çok daha düşük olarak dikkat çekiyor.

Trabzonspor-Beşiktaş

8 Nisan tarihinde oynanacak maç Beşiktaş takımının en zorlu deplasmanlarından biri olarak göze çarpıyor. İki takımın oynadığı son 5 maçın 4’ünü Beşiktaş kazandı. Beşiktaş ayrıca Trabzon’a konuk olduğu son iki maçı da kazandı. Ancak maçın Trabzonspor içinde ayrı bir önemi bulunuyor. Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak istiyorsa ligi ilk 4’te bitirmek için tüm gücünü bu maçı kazanmak için harcamalıdır.

Başakşehir-Galatasaray

Medipol Başakşehir zirvenin en yakın takipçisi durumunda bulunuyor. 10 Nisan tarihinde oynanacak maç iki takım içinde ayrı önem arz ediyor. Takımlar arasında oynanan son karşılaşmalarda, Medipol Başakşehir’in ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Ancak Galatasaray’ın da şampiyonluk ihtimali matematiksel olarak devam ediyor. Takımların arasındaki 7 puanlık fark bu maça kadar değişebilir. Ancak 10 Nisan tarihindeki maç kazanan takım için adeta 6 puan değeri taşıyor. Bu maçla Süper Lig puan durumu ciddi bir değişiklik gösterebilir.

Medipol Başakşehir-Beşiktaş

1 aylık maç bilgisi doğrultusunda şampiyonluk düğümünün çözülebileceği bu karşılaşmanın 30 Nisan tarihinde oynanması planlanıyor. İki takımın da bu maça kadar ligte 3 maçı daha bulunuyor. Maçların geneline bakıldığında Beşiktaş’ın daha zor bir fikstürü olduğu görülüyor. Bu yüzden Beşiktaş bu maçı kazanarak şampiyonluk yolunda dev bir adım atmak istiyor. Ancak konuk Medipol Başakşehir, bu maçı kaybederse Beşiktaş’la arasındaki puan farkının açılabileceğini biliyor. Takımların aralarında oynanan son 3 maç beraberlik ile sonuçlandı. Birbirlerine ezici bir üstünlük kuramayan takımların bu maçta farklı performanslar sergilemeleri bekleniyor.

 

Etiketler:, Okunma 12 Nis 2017

Yazar Hakkında

Anonimysr brk {ysr brk}ody@outlook.com.tr

Benzer Yazılar

13. Maç izleme

26 Nis 2017

Futbol Gündem

21 Nis 2017

14.Gece Maçları

17 Nis 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!