5.Dünya Kupası

2018 yılında yapılacak dünya kupası için, eleme maçları oynanmaya devam ediyor. Avrupa Ligi Elemelerinde I grubunda mücadele eden Türkiye son mücadelesinde Finlandiya karşısında galip gelerek puanını 8’e yükseltti. Türkiye önümüzdeki maçlarını kazanarak grupta ilk iki sırada yer almayı hedefliyor. Grubu 1.sırada biten takım Rusya’da düzenlenecek 2018 dünya kupasına direk katılım şansı yakalayacaktır. Grubu 2.sırada bitiren takım ise oynanacak play-off maçları sonucuna göre dünya kupasına gitmeye hak kazanacaktır. 5.maçlarının tamamlandığı elemelerde Türkiye’nin 5 önemli sınavı daha bulunuyor.

Kosova-Türkiye

İlk maçta kolay bir galibiyet alan Türkiye, ilk yarısını berabere tamamladığı maçın; ikinci yarısında Burak Yılmaz ve Volkan Şen’in golleri ile galibiyete uzanmıştı. Bu kez deplasmana konuk olacak Türkiye maçın favorisi olarak gösteriliyor.

Ukrayna-Türkiye

Türkiye, kendi evinde oynadığı maçta Ukrayna ile berabere kalmıştı. Eleme grubundaki en önemli engellerden biri olarak görülen maçta Ukrayna’nın kazanmasına verilen oran daha düşük olarak göze çarpıyor. Türkiye’nin galip gelmesi halinde gruptaki dengeler tamamen değişebilir.

Türkiye-Hırvatistan

Uzatma dakikalarda Semih Şentürk’ün attığı golden bu zamana iki ülke arasındaki rekabet bitmedi. Türkiye deplasmanda oynadığı ilk maçta 1 puan çıkarmayı başarmıştı. Türkiye’nin bu maçı kazanması halinde diğer maçların skorlarına göre Dünya Kupası’na direk katılma şansı olabilir. Hırvatistan, grupta Türkiye maçı hariç beraberlik dahi görmeden tüm maçlarını kazanmıştır. Maçın Türkiye’de oynanması Türkiye açısından avantaj olarak değerlendirilebilir.

Türkiye-İzlanda

Gruptaki tek yenilgisini aldığı İzlanda takımını mutlaka yenmesi gereken Türkiye hem prestij hemde güçlü bir ekip olduğunu göstermek açısından bu maçı kazanmak için elinden geleni yapmalıdır. Bu çerçeve den bakıldığında Türkiye’nin saha avantajı ile maçı kazanması bekleniyor.

Finlandiya-Türkiye

Oynanacak diğer maçların sonucuna göre en önemli dünya kupası maçı olabilecek maçta; Türkiye, ilk maçta kolay bir galibiyet aldığı Finlandiya’yı deplasmanda da yenebilecek güce sahiptir. Maçın play-off ya da 1.lik için olması durumunda Türkiye’nin maçı kazanması ihtimali çok daha yüksektir.

Etiketler:, Okunma 12 Nis 2017

Yazar Hakkında

Anonimysr brk {ysr brk}ody@outlook.com.tr

Benzer Yazılar

13. Maç izleme

26 Nis 2017

Futbol Gündem

21 Nis 2017

14.Gece Maçları

17 Nis 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!